Suchý, Jiří - Kondenzovaný humor

Kondenzovaný humor
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074925283
Cena eshop:
360 Kč
( Cena MOC: 400,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Suchý, Jiří - Kondenzovaný humor

Jiří Suchý má být jako správný čítankový klasik a národní poklad řádně zmapovaný. Jeho všestranná tvorba je k dispozici na nepřeberném množství audiovizuálních nosičů, které průběžně doplňuje divadlo Semafor a především z archivních podkladů Lukáš Berný. Divadelní, básnická, povídková, filmová a rozhlasová tvorba vyšla v Encyklopedii Jiřího Suchého a dalších publikacích, stejně tak literárněvědní analýzy jeho písňových textů. Dvě knihy úvah o povídání klauna s Bohem zaujaly čtenáře věřící i bezvěrce. Historie i současnost divadla Semafor je zachycena ve vzpomínkách Jiřího Suchého a v knižním vydání rozhovorů s Karlem Hvížďalou.
Co ale na mapě Jiřího Suchého chybí? Kondenzovaný humor – tedy ucelený soubor slovních hříček, epigramů, komických scén z divadelních her divadla Semafor, povídek a skečů doplněný o dvě analýzy humoru od samotného autora a závěrečnou, ryze vědeckou kapitolu pořadatele Tomáše Edelsbergera o podstatě a formách humoru z pohledu filozofického, psychologického, literárního i medicínského.


OBSAH:
Předmluva aneb Kdo se směje naposled, ten má dlouhý vedení (Radkin Honzák) * Přemejšlení o humoru * Hry * Epigramy a myšlenky * Říkadla * Lexikon pro zamilované * Dialogy a skeče * Úvahy * Obrana humorem * Humor je věda (Tomáš Edelsberger)
Kód titulu: 9788074925283
Autor: Suchý, Jiří
Nakladatel: Galén
Jazyk: čeština
EAN: 9788074925283
Rok vydání: 2021
Počet stran: 395
skrýt