CM Rubáš, CM Soláň, HCM Kubíci - Kosecké písně

Kosecké písně
Dostupnost
skladem
Kód titulu
8595026645080
Cena eshop:
269 Kč
( Cena MOC: 299,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: CM Rubáš, CM Soláň, HCM Kubíci - Kosecké písně

Po úspěšném boxu 8CD Antologie moravské lidové hudby, který byl symbolicky zakončen CD s funerální tematikou - Smrti, milá smrti, začalo vydavatelství Indies Scope pracovat na nové sérii CD moravských lidových písní, které budou vycházet v průběhu letošního roku. První z nové série 4CD s názvem Malovaná truhla je album Mariana Friedla - Beskydská odysea s písněmi z Valašska. Druhé album s příznačným názvem Kosecké písně obsahuje písničky s koseckou tématikou ze třech moravských regionů, Horňácka, Dolňácka a Valašska.
Každoročně se stovky dobrovolníků po celé naší zemi podílejí na ručním sečení / kosení trávy. Ve svém volnu tak pomáhají zachovat vzácnou flóru místních luk. První rozpřáhnutí kosami se odehrává už za časných ranních hodin, dokud je tráva orosená. Následuje hrabání, obracení, sušení a svážení voňavého sena. S kosením luk se vracejí i lidové písně, které ze zachovali v různých zpěvnících.
CD Koseckých písní přináší písničky ze tří regionů. Horňácko zastupuje Horňácká cimbálová muzika Kubíci, Ženský sbor z Hrubé Vrbky, Horňácký mužský sbor Chotár, Mužský sbor z Hrubé Vrbky a Mužský sbor Malané z Malé Vrbky. Dolňácko na CD zastupuje Cimbálová muzika Rubáš a Ženský sbor folklórního souboru Buchlovice. Za Valašský region uslyšíte písně v podání Cimbálové muziky Soláň a Valašské pěvecké družiny Surovo drevo. Několikrát zazní i známá píseň Kosí Jano, vždy ale v jiné regionální úpravě. Pro všechny účinkující je folklorní hudba samozřejmou součástí života a letošní ročníky kosení proběhnou 26.5.2019 v Buchlovicích na Dolňácku, 15.6.2019 v Malé Vrbce na Horňácku a také 29.6.2019 na Soláni. Přijďte si společně zakosit a zazpívat moravské a slovácké lidové písně, vybrané třeba z repertoáru tohoto CD.
Kód titulu: 8595026645080
Autor: CM Rubáš, CM Soláň, HCM Kubíci
Nakladatel: Indies
Jazyk: čeština
EAN: 8595026645080
Rok vydání: 2019
skrýt