Rubik, Ernő - Kostka - Příběh nejslavnějšího hlavolamu

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788073356675
Cena eshop:
331 Kč
( Cena MOC: 368,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Rubik, Ernő - Kostka - Příběh nejslavnějšího hlavolamu

Zkoušeli jste někdy složit Rubikovu kostku? Vzali jste ji do ruky s vírou ve vlastní chytrost, ale přece jen v rozpacích? Že se vám ji povedlo složit hned při prvních pokusech? Pak jste na tom líp než její vynálezce, ten skládal čerstvě zkonstruovanou první kostku celý měsíc!
Odhady tvrdí, že Rubikovu kostku měla v rukou sedmina lidstva, tedy víc než miliarda lidí… což dává naději, že navzdory rozdílům se my všichni na světě spolu nakonec domluvíme.

Zacházet s Kostkou se zájemce naučí raz dva, ale složit ji – to je úkol možná na celý život! Vymyslet a vyrobit první Kostku však rozhodně netrvalo tak dlouho. Profesor Rubik vypráví o těžkostech, které na cestě za Kostkou dokázal překonat, seznamuje nás s pozoruhodnými lidmi, které přitom potkal, a prozrazuje, jak mu Kostka změnila jak život, tak i náhled na něj.

Světový rekord v rychlosti složení Kostky je něco přes tři vteřiny – víte, jak rychle to dokáže sám vynálezce? Nebo kolik najdeme na smartphonu aplikací pro řešení Kostky? A že Kostka uchvátila nejen matematiky a programátory, ale i mnohé filozofy a umělce? Že se Kostka dá nastavit do 43 252 003 274 489 856 000 různých konfigurací – ale jen jedna z nich je ta správná, o kterou usilujeme? Z čeho byla první Kostka, kterou Rubik vyrobil? A jaký vlastně ten Rubik je?

Kniha je především milostným příběhem o peripetiích vztahu s důmyslným mechanickým vynálezem, který je zábavnou hračkou, učebním nástrojem i zdrojem inspirace a iniciátorem metafor. S Kostkou se může kdokoliv z nás stát skutečným tvůrcem čehosi nového.
A čím dalším je tahle kniha pozoruhodná? Dá se číst kdekoliv od prostředka – anebo klidně i od začátku.
Kód titulu: 9788073356675
Autor: Rubik, Ernő
Nakladatel: Leda
Jazyk: čeština
EAN: 9788073356675
Rok vydání: 2020
Počet stran: 264
skrýt