Poe, Edgar Allan - Krkavec / The Raven

Krkavec / The Raven
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074762086
Cena eshop:
315 Kč
( Cena MOC: 350,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Poe, Edgar Allan - Krkavec / The Raven

Poeova slavná báseň „The Raven“ znovu vychází v překladu Tomáše Jacka (druhé vydání).

V dosavadním úsilí českých umělců sahajících po tomto překladatelském grálu představuje Jackův mistrný převod naprosto zlomový bod. Je to totiž poprvé, co překladatel věnuje vyváženou pozornost veškerým aspektům původního textu Poeovy básně, aniž by některé nadměrně akcentoval, jiné zas deformoval či opomíjel. Postupuje přitom s matematickou důkladností, avšak rovněž s neobyčejným jazykovým citem.
Pro Jacka–překladatele je maximální obsahová přesnost stejnou samozřejmostí jako zachování rytmického a rýmového schématu. Jacko–básník čtenářům ovšem zároveň dokonale zprostředkovává přirozený a mluvný jazyk originálu: živý jazyk oproštěný od plytkých přirovnání, metafor, slovosledných veletočů a laciných poetických příkras, zato však plný idiomů, repeticí a v neposlední řadě zvukomalebných prostředků. Z anglického textu navíc do textu českého pronikají i jemné záblesky Poeovy ironie a humoru, bez nichž by jinak tíživá nálada proslulé sychravé prosincové noci nebyla úplná. Konečně. Konečně k českému čtenáři „Krkavce“ promlouvá nikoli snaživý překladatel, nýbrž ospalý, zmatený, vystrašený, mírně pobavený, velmi rozzlobený a nakonec zcela bezmocný vypravěč – ústřední postava Poeovy básně.
V novém, graficky neotřele zpracovaném vydání se české veřejnosti dostává do rukou jedno z vrcholných děl moderního českého překladu.
Kód titulu: 9788074762086
Autor: Poe, Edgar Allan
Nakladatel: Togga
Tvůrci: Ilustrátor: Olga Hanková
Jazyk: čeština, angličtina
EAN: 9788074762086
Rok vydání: 2021
Počet stran: 48
skrýt