Battleová, Liliana - Kuchařka RODINY dona Corleona

Kuchařka RODINY dona Corleona
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788027600922
Cena eshop:
449 Kč
( Cena MOC: 499,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Battleová, Liliana - Kuchařka RODINY dona Corleona

Trilogie Kmotr patří k mistrovským dílům kinematografie, je to strhující a ikonická sonda do italské a italsko-americké kultury. Filmy natočil režisér Francis Ford Coppola na motivy románu Kmotr italsko-amerického autora Maria Puza.

První díl měl premiéru v roce 1972 a zaznamenal okamžitý úspěch. Stal se z něj jeden z nejvýše hodnocených snímků všech dob a zároveň kasovní trhák. Jídlo tu představuje stěžejní motiv, protože je na stole ve chvílích, kdy se rodiny scházejí. Italská kuchyně ve filmech překypuje hojností a je stvořena ke sdílení.
Rodinný jídelní stůl je středobodem dění: lidé se u něj setkávají a kriminální motiv ustupuje do pozadí.

Recepty v této kuchařce nabízejí autentické italské a italsko- americké pokrmy inspirované rodinou dona Corleona a scénami z filmu. Můžete se těšit na proslulou ciabattu, pravou sicilskou pizzu, poctivou minestrone, slavné milánské risotto, vydatné těstoviny bucatini amatriciana, jednoduché slávky po námořnicku, kuřecí piccatu neboli naštvané kuře, úžasné ossobuco, sladkokyselou pepperonatu, božské mandlové sušenky, tradiční tiramisu i méně známé affogato.
Kód titulu: 9788027600922
Autor: Battleová, Liliana
Nakladatel: Slovart
Jazyk: čeština
EAN: 9788027600922
Rok vydání: 2021
Počet stran: 208
skrýt