Mišovič , Ján - Kvalitativní výzkum se zaměřením na polostrukturovaný rozhovor

Kvalitativní výzkum se zaměřením na polostrukturovaný rozhovor
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074192852
Cena eshop:
410 Kč
( Cena MOC: 455,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Mišovič , Ján - Kvalitativní výzkum se zaměřením na polostrukturovaný rozhovor

S rostoucím využíváním kvalitativního výzkumu v posledních desetiletích a zařazením kvalitativních výzkumných metod do osnov různých studijních oborů na vysokých školách se technika polostrukturovaného rozhovoru stala značně populární, zřejmě pro svoji zdánlivou jednoduchost a dostupnost. Realizace polostrukturovaného rozhovoru, stejně jako dalších metod a technik kvalitativního výzkumu však vyžaduje splnění určitých požadavků.
Kniha začíná ujasněním základních metodologických otázek spojených se sociologickým výzkumem, charakterizuje metodu rozhovoru a podrobně se zaměřuje na techniku polostrukturovaného rozhovoru. Přibližuje jeho podstatu, přípravu, realizaci a využití.
Polostrukturovaný rozhovor je v knize zařazen do kontextu kvalitativního výzkumu. Autor v šesti kapitolách podrobně rozebírá jednotlivé výzkumné etapy. Každá etapa je ilustrována mnoha praktickými příklady. Čtenář je jimi veden postupně, krok za krokem, od přípravy projektu kvalitativního výzkumu až po prezentaci získaných výsledků. Patřičná pozornost je věnována postupům využívaným při kvalitativní analýze dat, včetně zakotvené teorie. Opomenuty nejsou ani etické otázky a kvalitativní parametry tohoto typu výzkumu.
Kniha může uspokojit všechny zájemce o využití polostrukturovaného rozhovoru jak při přípravě závěrečných studentských prací, tak pro účely vědeckého výzkumu.
Kód titulu: 9788074192852
Autor: Mišovič , Ján
Nakladatel: SLON
Jazyk: čeština
EAN: 9788074192852
Rok vydání: 2019
Počet stran: 292
skrýt