Matuška, Waldemar - Láska nebeská

Láska nebeská
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
099925670313
Cena eshop:
431 Kč
( Cena MOC: 479,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Matuška, Waldemar - Láska nebeská

Waldemar Matuška - Láska nebeská / Originální nahrávky 1961–1980 / Nový muzikál – a největší WM hity v původních verzích k tomu.

V pražském Divadle Broadway pokračují v úspěšné tradici aktuálních příběhů s legendárními písničkami. Na Václava Neckáře, Karla Gotta nebo Helenu Vondráčkovou nyní navazuje Waldemar Matuška (1932–2009). Na konci září proběhne premiéra, Supraphon k ní souběžně nabízí autentické verze slavných songů z let 1961 až 1980. Od semaforských začátků přes Slavičí medaile až po spolupráci s KTO je to čtrnáct největších hitů na vinylu a hned třicet tři na dvojcédé. Jejich výčet je fascinující přehlídkou skladeb ze zlatého fondu československé populární hudby, svázaných zejména se šedesátými a sedmdesátými roky, ale dodnes nezapomenutelných. Vousatý bard si vytvořil jedinečnou pěveckou kategorii sám pro sebe. Písně špičkových domácích skladatelů a textařů, ale také skvěle vybrané cover verze americké, francouzské nebo italské, jsou stále nepřekonané. „Walda“ se oprávněně stal miláčkem národa a jeho písničky v pravém slova smyslu znárodněly. Jeho postavení v paměti lidí nemohla oslabit ani emigrace do USA, po roce 1989 naštěstí brzy nahrazená hvězdnými návraty. Zářijový muzikál bude důstojnou oslavou jeho blížících se nedožitých devadesátin, tato LP a 2CD jsou pak mohutnou dávkou nestárnoucí muziky.

Tracklist:
LP Slavíci z Madridu (Le rossignol anglais) / Píseň pro Kristýnku / Jó, třešně zrály (Jailer, Give Me Water) / Ach, ta láska nebeská / Písnička pro Zuzanu / A tak dál nosíš po kapsách sny mládí / Tam za vodou v rákosí / Holky já mám všechny rád (Snowbird) / Tereza / Prstýnek z lásky (Das zerbrochene Ringlein) / Až se můj čas ponachýlí (Quand il est mort le poet) / Sbohem, lásko (Laisse moi petite fille) / To všechno odnes čas (In the Jailhouse Now) / Růže z Texasu (The Yellow Rose of Texas)
Kód titulu: 099925670313
Autor: Matuška, Waldemar
Nakladatel: SUPRAPHON
Jazyk: čeština
EAN: 099925670313
Rok vydání: 2021
skrýt