Neugebauerová, Jarmila, Žďárská, Věra - Léčivé rostliny, pěstujeme - sbíráme - využíváme

Léčivé rostliny, pěstujeme - sbíráme - využíváme
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788086410876
Cena eshop:
242 Kč
( Cena MOC: 269,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Neugebauerová, Jarmila, Žďárská, Věra - Léčivé rostliny, pěstujeme - sbíráme - využíváme

Léčivé rostliny či byliny anebo prostě léčivky jsou rostliny, které obsahují účinné látky, jež příznivě ovlivňují stav lidského organismu ve smyslu zdraví. Věděli to už naši předkové a léčili jejich pomocí odpradávna. Každá taková rostlina obsahuje nějakou účinnou látku, jež se využívá v lidové medicíně anebo ve farmakologii k výrobě léků. Roste jich u nás spousta, ale k léčení se jich aktuálně používá asi 300.
Tato praktická příručka (do kapsy) popisuje rovnou stovku těch nejosvědčenějších – pěstovaných i sbíraných ve volné přírodě -, jež se těší největší oblibě.
Její autorky, doc. ing. Jarmila Neugebauerová a ing. Věra Žďárská jsou odbornice na slovo vzaté. Problematice léčivých rostlin se na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v jihomoravské Lednici věnují řadu let na vysoké odborné úrovni. Jejich příručka sestává ze dvou základních oddílů:1) z botanického přehledu, abecedně uspořádaného, který obsahuje podrobné informace o vybraných rostlinách a jejich vyobrazení včetně používaných částí a 2) z uživatelského manuálu, který popisuje, co se z rostlin používá a jak se zpracovává a léčebně využívá. Doplňuje je přehled zdravotních potíží a návod léčby, slovníček odborných výrazů a názorné tabulky doby květu popsaných rostlin a jejich sběru.
Tato příručka zaznamenala při 1. vydání značný ohlas mezi širokou veřejností a byla rychle rozebrána, proto nyní vychází v 2. vydání.
Kód titulu: 9788086410876
Autor: Neugebauerová, Jarmila, Žďárská, Věra
Nakladatel: Baset
Jazyk: čeština
EAN: 9788086410876
Rok vydání: 2021
Počet stran: 260
skrýt