Remiarz, Tomas - Lesní zahrady v praxi

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074361043
Cena eshop:
430 Kč
( Cena MOC: 478,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Remiarz, Tomas - Lesní zahrady v praxi

Lesní zahrada je místem, kde se člověk a příroda potkávají ve vzájemné spolupráci – pod korunami stromů a s půdou pod nohama. Nemusí nutně vypadat jako les – důležité je, že vytváří podmínky, aby se přírodní procesy rozvíjely ku prospěchu rostlin, lidí a dalších tvorů, a výsledkem pak bude jedlý ekosystém.
Po tři desetiletí byly v mírném podnebném pásmu zakládány experimentální lesní zahrady ve městech i na venkově a našly si svou cestu do malých rodinných zahrádek, komunitních i komerčních zahrad, městských čtvrtí, parků a zahradnických školek. Kniha Lesní zahrady v praxi poprvé obsáhle zkoumá potenciál jedlých lesních ekosystémů, které najdeme ve městech i na venkově, a to z pohledu výnosu jedlých plodin, vytvoření místa pro odpočinek, tržního potenciálu a vzdělávacího i estetického hlediska. Na konkrétních příkladech ze života ukazuje čtyři hlavní obory, které musí tzv. lesní zahradník zvládnout: ekologii, zahradničení, krajinářský design a spolupráci.
Kniha obsahuje:

Historii jedlých lesních zahrad
Čtrnáct příběhů fungujících a do hloubky prozkoumaných projektů lesních zahrad a/nebo jedlých lesů, které se nacházejí v Evropě a v USA. Zastoupeny jsou zahrady soukromé, komunitní, vzdělávací i komerční.
Návod, jak krok za krokem vytvořit vlastní jedlý ekosystém.
Kapitoly o zapojení zvířat, vzdělávání, podnikání, komunitní práci a veřejném prostoru.


Tuto pestrou mozaiku cenných informací doplňují hojné barevné fotografie, schémata a kresby. Kniha je určena zahrádkářům, hospodářům, komunitním zahradníkům i profesionálním krajinářům, kteří chtějí navrhovat a zakládat další bohaté jedlé lesní zahrady.
Kód titulu: 9788074361043
Autor: Remiarz, Tomas
Nakladatel: DharmaGaia
Jazyk: čeština
EAN: 9788074361043
Rok vydání: 2020
Počet stran: 356
skrýt