Šula, Jan - Letem českým muzikantským světem

Letem českým muzikantským světem
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074054556
Cena eshop:
133 Kč
( Cena MOC: 148,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Šula, Jan - Letem českým muzikantským světem

Uvedená kniha na více než 150 stranách s osobitým vtipem, humorem a laskavým nadhledem přibližuje čtenářům všech věkových kategorií životní osudy a dílo téměř padesáti českých muzikantů – skladatelů, dirigentů, zpěváků, instrumentálních sólistů a hudebních pedagogů.
Protože kniha rozhodně nemíní být „suchým výčtem akademických faktů a pojmů“, zvýrazňují její populární formu i vtipné ilustrace a karikatury na téma svět hudby, muzikantů, orchestru nebo hudebních nástrojů. Jejich autorem je známý zlínský kreslíř a karikaturista Radek Steska.
Autor Jan Šula v publikaci zachycuje vývoj české hudby na ploše téměř 350 let. Nabízí nenucené seznámení se s významnými českými muzikanty od Adama Václava Michny z Otradovic až po Jaroslava Ježka.
Kniha pro svůj celkový přehled, vtip, laskavý humor i velice přijatelnou cenu je bezesporu ideální příležitostí k doplnění čtenářových znalostí z oblasti dějin české hudby i životních osudů nejznámějších českých hudebních osobností. Jejím nejdůležitějším cílem je nenásilná popularizace několika desítek českých muzikantů, kteří si pozornost nejširší veřejnosti zcela jistě zaslouží.
Kód titulu: 9788074054556
Autor: Šula, Jan
Nakladatel: OFTIS
Jazyk: čeština
EAN: 9788074054556
Rok vydání: 2019
Počet stran: 152
skrýt