Maříková, Bohuslava, Myška, Miroslav, Sychra, Miroslav, Vejtasa, Vladislav, Vitásková, Dana - Liptovská rapsodie

Liptovská rapsodie
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788087445099
Cena eshop:
674 Kč
( Cena MOC: 749,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Maříková, Bohuslava, Myška, Miroslav, Sychra, Miroslav, Vejtasa, Vladislav, Vitásková, Dana - Liptovská rapsodie

Liptovská rapsodie – tak nazval proslulý fotograf a pedagog K.O.Hrubý před více než půl stoletím rozsáhlý projekt plenérového fotografování venkovského života, který realizoval se svými studenty ve dvou malebných a fotogenických slovenských podhorských vesničkách – Vyšné Boce a Tepličce s integrovanou romskou osadou.
Stejnojmenná kniha spojuje archivy několika jedinečných fotografů - Bohuslava Maříková, Miroslav Myška, Miroslav Sychra, Vladislav Vejtasa a Dana Vitásková, jeho žáků, obdivovatelů a následovníků. Tehdejší černobílé fotografie se v ní propojily v úchvatný příběh, dokument prostého, ale těžkého způsobu života, situovaný do nádherné krajiny Liptova, která tehdy ještě nebyla poznamenána kolektivizací. Půvab fotografií umocňuje skutečnost, že autenticita na nich zachycená již neexistuje. Jsou neopakovatelným svědectvím o vývoji života v dané lokalitě a zároveň o vývoji žánru fotografie. Autoři tak k poctě svému učiteli nabízejí dnešnímu pozorovateli originální, inspirativní, mírně nostalgický a především nestárnoucí soubor obrazů.
Kód titulu: 9788087445099
Autor: Maříková, Bohuslava, Myška, Miroslav, Sychra, Miroslav, Vejtasa, Vladislav, Vitásková, Dana
Nakladatel: Foto Mida
Jazyk: čeština
EAN: 9788087445099
Rok vydání: 2021
Počet stran: 184
skrýt