Trnková, Klára - Lunární kalendář našich babiček 2022 + České tradice a zvyky + Patnáctý rok s Měsícem

Lunární kalendář našich babiček 2022 + České tradice a zvyky + Patnáctý rok s Měsícem
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788087678893
Cena eshop:
224 Kč
( Cena MOC: 249,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Trnková, Klára - Lunární kalendář našich babiček 2022 + České tradice a zvyky + Patnáctý rok s Měsícem

Nejpřehlednější lunární kalendář na rok 2022 je sestaven ze zkušeností a praktik našich předků s ohledem na právě probíhající období. Jediný ze všech podobných kalendářů se vztahuje nejen ke čtyřem ročním obdobím, ale navíc se váže i k jednotlivým svátkům a významným dnům. Podle lunárního kalendáře můžete pečovat o své tělo a starat se o svoje zdraví. Vhodné dny k rozhodování a plánování důležitých věcí a dny pro jejich realizaci vám pomohou udržet domácí klid a pohodu. Budete-li se věnovat své zahrádce s ohledem na Měsíc a roční období, bude vám vzkvétat. Můžete zkusit i držet vhodnou dietu a hubnout podle Měsíce. Rady na každý den, vycházející z moudrosti našich babiček, jsou tedy sestaveny promyšleně tak, aby jejich využití mělo praktický smysl a kalendář byl skutečným průvodcem a pomocníkem po celý rok.
Výroční, letos patnáctý ročník kalendáře je graficky ještě přitažlivější a zahradní lunární poradce je nyní barevný.

České tradice a zvyky
96 stran, 12 × 16,5 cm, vázaná
Knížka představí tradiční české zvyky a obyčeje našich předků v průběhu celého roku. Přírodní dění lidé často nechápali a vysvětlovali si je přízní nebo hněvem různých nadpřirozených bytostí, skřítků, bůžků i strašidel. Věřili na dobré a zlé mocnosti a snažili se zlému zabránit a dobré si naklonit. Slavnosti a svátky bývaly předělem a také zpestřením nelehkého života plného práce.
S nástupem křesťanství se církev snažila pohanské obyčeje vykořenit a nahradit vlastními svátky. Ty se ale tak snadno změnit nedaly a vznikla tak podivuhodná směsice lidových zvyků, mýtů i křesťanských svátků, z nichž některé setrvávají až dodnes.

Patnáctý rok s Měsícem
24 stran, 16 × 23 cm, brožovaná
V příloze Patnáctý rok s Měsícem najdete praktické rady, jak se postarat o svou zahradu v souladu s lunárními cykly a daným ročním obdobím. Při správné péči bude vaše zahrádka vzkvétat a odmění vás bujnou zelení, krásnými květy i hojnou úrodou.
Kód titulu: 9788087678893
Autor: Trnková, Klára
Nakladatel: Studio Trnka
Jazyk: čeština
EAN: 9788087678893
Rok vydání: 2021
Počet stran: 60
Obsahuje: 1x kroužková vazba
skrýt