Sláma, Bohumil - Lži a krása

Lži a krása
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788075303271
Cena eshop:
232 Kč
( Cena MOC: 258,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Sláma, Bohumil - Lži a krása

Poutavá, místy až strhující a současně i poučná nepřímá a literárně pojatá autorova výpověď o jeho předcích, rodině a lidech, se kterými se během svého života setkal, zejména však o jeho názorovému a morálnímu zrání.
Historický záběr knihy sahá do devatenáctého století, zobrazuje četné známé i méně známé, avšak mnohdy důležité události českých, československých a evropských dějin a dává je do souvislostí se společenskými, kulturními a politickými okolnostmi.
Žádná z předchozích generací to neměla lehké, zejména za 2. světové války a za komunistického režimu. V knize uvedené postavy se s tím různě, převážně však těžce vyrovnávaly a česká společnost je nejen svou dávnou, ale především svou novodobou minulostí silně poznamenána.
Autor vypráví příběhy řadových i významných lidí, popisy jejich osudů střídá s popisy vývoje jejich názorů a jejich osobní úvahy doplňuje diskusemi, které mezi sebou i s ním vedli. V závěru se opírá hlavně o české velikány Havlíčka, Masaryka, Čapka a Havla a v jejich duchu dospívá k ideovému projektu neomodernismu, který překonává postmodernismus a neoliberalismus.
Kód titulu: 9788075303271
Autor: Sláma, Bohumil
Nakladatel: Malvern
Jazyk: čeština
EAN: 9788075303271
Rok vydání: 2021
Počet stran: 188
skrýt