Sklenář, Zbyněk - Magistralliter receptura v dermatologii

Magistralliter receptura v dermatologii
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074923951
Cena eshop:
1.350 Kč
( Cena MOC: 1.500,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Sklenář, Zbyněk - Magistralliter receptura v dermatologii

Předkládaná publikace je pojatá systematicky – od historie magistraliter receptur, legislativy pro IVLP, zásad zevní léčby, přehledu vehikul až po těžiště publikace, tj. Receptář magistraliter extern. Receptář je rozdělen do skupin dle mechanismu účinku hlavních účinných látek. Každá položka je přehledně rozčleněna na podkapitoly, uvádějící složení, charakteristiku, indikace, kontraindikace, nežádoucí účinky, interakce, vlastní rozpis receptury, postup přípravy, upozornění, pokyny pro uchovávání a doporučenou použitelnost. V závěru knihy je seznam meziproduktů používaných v magistraliter přípravě, u každé položky doplněný o složení, charakteristiku, inkompatibility, pokyny pro přípravu a další praktické a technologické informace. Na něj pak navazuje přehled léčivých a pomocných látek s charakteristikou, informacemi o rozpustnosti, účincích a použití, dále pak výčet nejdůležitějších inkompatibilit, slovníček latinských zkratek a číslovek a slovníček synonym léčivých a pomocných látek používaných v magistraliter preskripci.
I když MS preskripce v současnosti poněkud ustupuje hromadně vyráběným externům (HVLP), stále má své místo. Především tam, kde je zapotřebí individuální lokální léčba, tedy i individuální receptura. Individualizace je v současné medicíně velmi zdůrazňovaným pojmem – v diagnostice, léčbě a v přístupu k pacientovi. A tak i když individualizovaná lokální léčba vychází z historických kořenů, má vysoce aktuální význam.

OBSAH:
Předmluva * 1. Úvod * 2. Historie individuální přípravy * 3. Legislativa související s individuálně připravovanými léčivými přípravky * 4. Zásady předepisování individuálně připravovaných léčivých přípravků * 5. Vybrané zásady při přípravě dermatologických extern * 6. Dermatologické základy a dermatologická externa * 7. Receptář magistraliter * 8. Léčivé přípravky v receptáři magistraliter * 9. Léčivé a pomocné látky použité v receptáři magistraliter * 10. Přehled nejdůležitějších inkompatibilit * 11. Přehled používaných recepturních zkratek, latinské číslovky * 12. Přehled nejdůležitějších synonym * 13. Seznam zkratek a použitých symbolů* 14. Použitá a doporučená literatura * Curriculum vitae * Rejstřík
Kód titulu: 9788074923951
Autor: Sklenář, Zbyněk
Nakladatel: Galén
Jazyk: čeština
EAN: 9788074923951
Rok vydání: 2021
Počet stran: 441
skrýt