Vojtěch, Dalibor - Materiály a jejich mezní stavy

Materiály a jejich mezní stavy
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788070807415
Cena eshop:
293 Kč
( Cena MOC: 325,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Vojtěch, Dalibor - Materiály a jejich mezní stavy

Knižní publikace Materiály a jejich mezní stavy je rozdělena na dvě hlavní části a část příloh. První část obsahuje základní skupiny materiálů, a to materiály kovové, anorganické nekovové, polymerní a kompozitní. Z kovových materiálů jsou popsány slitiny železa – oceli a litiny – a také významné neželezné kovy. Z anorganických nekovových materiálů je důraz kladen na skla, keramiku, anorganická pojiva, polovodiče a materiály na bázi uhlíku. U všech skupin materiálů je popsána jejich struktura a jsou porovnány mechanické a fyzikální vlastnosti. Kromě toho je popsána výroba, zpracování a použití materiálů.
Druhá část publikace je věnována různým typům poškozování materiálů, ke kterým může docházet během jejich používání. Popsány jsou trvalá deformace, lomy, únava, opotřebení, tečení, koroze, chemický rozklad, poškození náhlými změnami teplot a poškození zářením. U každého typu poškození jsou uvedeny jeho příčiny a mechanismus. Zmíněna jsou rovněž opatření, která chrání materiály před poškozením.
Kniha vyšla jako učebnice pro materiálově orientované studijní programy na VŠCHT Praha, případně na dalších technických vysokých školách v ČR.
Kód titulu: 9788070807415
Autor: Vojtěch, Dalibor
Nakladatel: VŠCHT Praha
Jazyk: čeština
EAN: 9788070807415
Rok vydání: 2021
Počet stran: 204
skrýt