Charvát, Jan - Metrovize

Metrovize
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090738362
Cena eshop:
486 Kč
( Cena MOC: 540,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Charvát, Jan - Metrovize

Kniha METROVIZE vezme své čtenáře na další pomyslnou vyhlídkovou jízdu pražským podzemím prostřednictvím 200 stran zasvěcených architektonickým perspektivám a vizualizacím stanic pražského metra. Knihu připravil autor oceňované knihy Nádech výdech Jan Charvát.

Pomyslná vyhlídková trasa odstartuje ve 30.letech minulého století – tedy v době, kdy vznikaly první konkrétní představy a podrobné plány toho, jak by měla podzemní dráha v hlavním městě vypadat. Cesta časem i podzemím bude pokračovat tak, jak se v Praze metro postupně budovalo, až do blízké budoucnosti chystané trasy D.

METROVIZE má ambici stát se tématicky specifickou kronikou vizualizačních stylů československé a české architektury – od ručních barevných a černobílých perspektiv až po dnešní digitální vizualizace. Výtvarnou stránku knihy má na starosti Jan Matoušek a její grafické řešení se volně odkazuje na orientační systém pražského metra a především vychází přímo z estetiky samotných vizualizací metra. Kniha pracuje s výraznou typografií a kontrastním rytmem černé a bílé, odkazující na střídání tmy a světla během cesty podzemím ale i na ponor do myšlenkového šera při vytváření vize budoucnosti.
Kód titulu: 9788090738362
Autor: Charvát, Jan
Nakladatel: BIGGBOSS
Jazyk: čeština, angličtina
EAN: 9788090738362
Rok vydání: 2019
Počet stran: 209
skrýt