Ashdown-Hill, John - Mimo/manželská tajemství anglických panovníků

Mimo/manželská tajemství anglických panovníků
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090731165
Cena eshop:
531 Kč
( Cena MOC: 590,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Ashdown-Hill, John - Mimo/manželská tajemství anglických panovníků

Již název knihy je vypovídající – v této publikaci se dozvíme, jak to bylo s královskými potomky a jejich sňatky a budou vytaženi kostlivci ze skříní nejznámějších anglických panovníků.
Byli „princové z Toweru“ nelegitimními dětmi? Měl Jindřich VIII. opravdu šest manželek? Jak moc byla panenská královna Alžběta I. opravdu pannou? Byl Jakub, vévoda z Monmouthu, dědicem trůnu nebo jen jeden z bastardů Karla II.? Oženil se Jiří IV. s německou princeznou nebo s katolickou vdovou? Stala se královna Viktorie „paní Brownovou“? Tyto otázky jsou prozkoumány v kontextu širších souvislostí: jak to bylo s láskou a sňatky v anglické královské rodině a jaký byl vývoj svatebních obřadů v Anglii obecně. Jak se vybíraly královské nevěsty? Využívaly královské nevěsty magii? Kde a jak probíhaly svatby v minulosti? Odpovědi na tyto a další fascinující otázky naleznete právě v této knize.
Kniha obsahuje bohatou obrazovou přílohu (111 obrázků) a zkrácené životopisy všech anglických panovníků od Viléma Dobyvatele po současnou panovnici Alžbětu II.
Kód titulu: 9788090731165
Autor: Ashdown-Hill, John
Nakladatel: Citadelle
Jazyk: čeština
EAN: 9788090731165
Rok vydání: 2021
Počet stran: 364
skrýt