Dvořák, Zdeněk, Radoň, Miroslav, Svejkovský, Jiří, Janeček, Oldřich, Dvořák, Pavel, Fuchs, Petr - Minerály Českého středohoří

Minerály Českého středohoří
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788086475257
Cena eshop:
621 Kč
( Cena MOC: 690,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Dvořák, Zdeněk, Radoň, Miroslav, Svejkovský, Jiří, Janeček, Oldřich, Dvořák, Pavel, Fuchs, Petr - Minerály Českého středohoří

Jedinečná publikace o minerálech Českého středohoří přináší dlouho očekávané shrnutí historických i současných znalostí o nerostech zdejší sopečné krajiny.
Tým šesti autorů zúročil své dlouholeté zkušenosti, terénní a badatelskou činnost v Českém středohoří a vytvořil souborné dílo, které reprezentuje současnou úroveň znalostí. Kniha je rozdělena na dílčí kapitoly obsahující přehled výzkumů a sběratelství, informace o vulkanismu, obsáhlou část popisující 50 nejznámějších lokalit v Českém středohoří a okrajové části Lužických hor, a druhou obsáhlou část věnovanou charakteristice jednotlivých minerálů (zejména zeolitů).
Samostatnou kapitolu pak tvoří tématika zkamenělých dřev, ložisek hnědého uhlí a polymetalických rud nebo těžba českého granátu. Nechybí ani seznam literatury, rejstříky a cizojazyčné resumé. Texty v knize jsou doplněny množstvím kvalitních fotografií.
Kód titulu: 9788086475257
Autor: Dvořák, Zdeněk, Radoň, Miroslav, Svejkovský, Jiří, Janeček, Oldřich, Dvořák, Pavel, Fuchs, Petr
Nakladatel: Muzeum města Ústí nad Labem
Jazyk: čeština
EAN: 9788086475257
Rok vydání: 2017
Počet stran: 253
skrýt