Sedláček, Pavel - Montrealská úmluva - Mezinárodní letecká přeprava. Komentář

Montrealská úmluva - Mezinárodní letecká přeprava. Komentář
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788087480625
Cena eshop:
558 Kč
( Cena MOC: 620,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Sedláček, Pavel - Montrealská úmluva - Mezinárodní letecká přeprava. Komentář

Publikace Montrealská úmluva rozebírá právní otázky spojené s mezinárodní leteckou přepravou, regulovanou od roku 1999 novou mezinárodní úmluvou nahrazující původní Varąavskou úmluvu z roku 1929. V současné době je stranou Montrealské úmluvy okolo 130 států, jde tedy o úmluvu se skutečně celosvětovou působností.
Autor v knize podrobně rozebírá její jednotlivá ustanovení, vzájemné právní návaznosti, zabývá se jejich výkladem a tento opírá o značné mnoľství zahraničních a částečně i tuzemských rozhodnutí. Právní výklad jednotlivých článků úmluvy se zaměřuje jak na přepravu nákladní, tak i přepravu osobní, zohledněna je i úprava v rámci Evropské unie, často významně Montrealskou úmluvou doplňující a rozvíjející, zejména co se týče náhrad poskytovaných za významné zpoľdění letů. Odkazy na soudní rozhodnutí u jednotlivých ustanovení úmluvy dokládají převáľnou rozhodovací praxi k vyvstalým právním otázkám, včetně existujících rozdílností.
Kniha je určena předevąím pracovníkům dopravních a spedičních společností zabývajících se leteckou přepravou, advokátům a soudcům, ale i odesílatelům leteckých zásilek, jejich příjemcům i fyzickým osobám uplatňujícím své nároky vyplývající z letecké přepravy.
Kód titulu: 9788087480625
Autor: Sedláček, Pavel
Nakladatel: VOX
Jazyk: čeština
EAN: 9788087480625
Rok vydání: 2018
Počet stran: 444
skrýt