Mayle, Peter - Mých 25 let v Provenci

Mých 25 let v Provenci
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
8594072275944
Cena eshop:
269 Kč
( Cena MOC: 299,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Mayle, Peter - Mých 25 let v Provenci

Před čtvrt stoletím vyrazil autor se svou ženou Jennie na nenápadnou dovolenou do Nice a obrátilo jim to život naruby. I když zprvu to vypadalo, že nebude dovolená stát za nic, protože neustále pršelo. Před nepříznivým počasím v Anglii chtěli utéct do slíbeného ráje, a teď tohle! Rozhodli se vrátit domů, kde se překvapivě na místní poměry počasí umoudřilo. Jenže při cestě zpět se to rozhodli vzít autem přes oblast Provence a zároveň počasí se rozhodlo jim vynahradit své škaredé chování… Pak už se stačilo jen usadit do jedné z nesčetných kaváren, dát si šálek kávy a vznikla láska na celý zbytek života. Přestěhovali se tam a nikdy svého rozhodnutí nelitovali.
V této poctě jednomu z nejmalebnějších míst na Zemi Mayle vzpomíná na začátky v novém prostředí a popisuje každodenní zvyklosti místních, lidové léčitelství, obchody, restaurace, sousedské radosti i starosti, gastronomické speciality a neodmyslitelné dobré víno. Nahlédneme také do autorových myšlenek, poznatků a okouzlení krajinou.
Byť sledujeme postupné pronikání ruchu, byznysu a globalizace do ospalé francouzské provincie, stále je to podle autora dobré místo k životu.
Jedná se o závěrečnou autorovu vzpomínku a jistě nemůže chybět v knihovně, protože opět obsahuje to, proč se k jeho knihám čtenáři často a rádi vrací – radost ze života.
Kód titulu: 8594072275944
Autor: Mayle, Peter
Nakladatel: Tympanum
Jazyk: čeština
EAN: 8594072275944
Rok vydání: 2021
skrýt