Šilha, Václav, Šteffelová, Alena - Na vlnách

Na vlnách
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788075658845
Cena eshop:
538 Kč
( Cena MOC: 598,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Šilha, Václav, Šteffelová, Alena - Na vlnách

Nádherný cestopis, který vás zavane do mrazivých končin, a to nejen autorovým poutavým vyprávěním, ale také jedinečnými fotografiemi, jež na expedicích pořídil.

Kniha Na vlnách je cestopis českého fotografa Václava Šilhy. Zachycuje tři dobrodružné expedice z let 2010 až 2014, kdy se vydal s hrstkou odhodlaných přátel do mrazivých oblastí Jižní Georgie, Antarktidy a Sandwichových ostrovů. Na lodi světoznámého a svérázného kapitána Jeroma Ponceta objevují známější i civilizací zcela nedotčená místa. Bojují nejen s mořskou nemocí, nespoutanými živly, ale také s neústupnými lachtany, kteří si zuřivě střeží svá území.

Fotografie dokumentující čistotu přírody, její rozmanitost i surovost jsou nedílnou součástí svědectví o cestách na jih, stejně jako momenty zachycující život na palubě jachty. Mimochodem, fotografie z první expedice do Jižní Georgie se spícím Jeromem a rypoušem sloním, který s otevřenou tlamou zkoumá lidského vetřelce, obletěla svět. Stejně jako záběry zachycující skupinu kosatek při nácviku lovu z té následující. Nechte se unést vyprávěním o mrazivých místech a jejich obyvatelích. A možná budete stejně jako autor od prvního okamžiku, písmena a snímku až do toho posledního fascinováni nádherou těchto končin.
Kód titulu: 9788075658845
Autor: Šilha, Václav, Šteffelová, Alena
Nakladatel: Jota
Jazyk: čeština
EAN: 9788075658845
Rok vydání: 2021
Počet stran: 296
skrýt