Nedbálek , Karel, Záhořáková, Anna - New Age Post

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788088143246
Cena eshop:
171 Kč
( Cena MOC: 190,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Nedbálek , Karel, Záhořáková, Anna - New Age Post

Až do konce dvacátého století ovládala svět myšlenka vytvoření celosvětové vlády. Vládcové velkých říší chtěli být vždy ještě větší a vládnout nad celou Zemí. Zkoušely se různé modely diktatury až po současnou – nadvládu bankéřů, kteří vládnou nad světem nepřímo, zezadu, ovlivňováním vlád a všech bank prostřednictvím nadnárodních organizací.
Autoři se zamýšlí nad problémem vysoké produktivity práce vlivem automatizace a robotizace a robotů s umělou inteligencí a nad problémem tvorby hodnoty zboží a tvorby ceny. Dojde k postupnému odbourávání daňových zátěží a tvorbě nových právních systémů, které nebudou zasahovat jen do sféry lidí. Se změnou společenského systému úzce souvisejí Smidakovy principy, jakými jsou: „moc a odpovědnost“, „akce a reakce“, „metus“ a „ignotum“. Společenským vývojem ovlivněným robotizací se již zabývají i přední ekonomové.
Umělá inteligence promění do roku 2030 celou globální ekonomiku. A to je hlavní otázka dnešní doby. Když bude umělá inteligence odvádět práci místo lidí, bude schopna generovat větší zisky, co budou dělat lidé? V závěru autoři definují, jaké úkoly nás čekají, a cíleně se snaží vyprovokovat diskuzi.
Kód titulu: 9788088143246
Autor: Nedbálek , Karel, Záhořáková, Anna
Nakladatel: Monument
Jazyk: čeština
EAN: 9788088143246
Rok vydání: 2021
Počet stran: 111
skrýt