Tajovská, Iva - Než se rozdělíme

Než se rozdělíme
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090777149
Cena eshop:
241 Kč
( Cena MOC: 268,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Tajovská, Iva - Než se rozdělíme

Román oblíbené spisovatelky vypráví o mezilidských vztazích a stavu světa na sklonku minulého tisíciletí. Mapuje vzájemně propojené osudy několika rodin v Československu a na Balkáně během devadesátých let, která přinesla nejen pád komunismu a konec studené války, ale také rozpad států i rodin a nové ozbrojené střety.
Starý fotograf cestuje se svým mladým žákem po středozemním pobřeží a vrací se na místa, která v minulosti poznamenala jeho osud. Dva přátelé spolu se srbskou tlumočnicí pátrají v Srbsku po zanedbaných pomnících padlých českých vojáků. Rozdělení Československa a zpřístupnění archivů StB naruší vztahy ve dvou rodinách, které musí znovu hledat cestu k sobě. A v bombardovaném Bělehradu se mladá žena připravuje na narození svého prvního dítěte...
Iva Tajovská se dotýká témat lidskosti a empatie, po nichž člověk přirozeně touží i v těch nejtěžších dobách. Její silná a přímočará próza proniká svým hrdinům hluboko do svědomí, ale zároveň přináší naději – ta se ukrývá v samotných lidech, v dětech, které, pokud budou dostatečně milovány, mohou najít cestu, jak otevřené rány scelit.
Kód titulu: 9788090777149
Autor: Tajovská, Iva
Nakladatel: Maraton
Jazyk: čeština
EAN: 9788090777149
Rok vydání: 2021
Počet stran: 240
skrýt