Wohlleben, Peter - Než stromům dojde dech

Než stromům dojde dech
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788076700505
Cena eshop:
332 Kč
( Cena MOC: 369,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Wohlleben, Peter - Než stromům dojde dech

Kniha Než stromům dojde dech je vyznáním lásky stromům a současně výzvou, abychom konečně začali chránit přírodu a pečovat o její nekonečnou mnohotvárnost, ikdyž se nám doposud nepodařilo zcela pochopit její provázanost. A také cestou k pochopení, že to děláme ve vlastním zájmu.

STROMY SE BEZ LIDÍ HRAVĚ OBEJDOU, ALE MY BEZ STROMŮ NE

I kdybychom kvůli klimatickým změnám přivedli planetu na pokraj zkázy, stromy by se za každých okolností dokázaly vrátit. Dokonce i po obdobích sucha, ničivých požárech, rozsáhlých polomech a zpustošení lidskou činností znovu vyrostou.
Ve strhující a zároveň kritické knize Peter Wohlleben přímo navazuje na svůj bestseller Tajný život stromu (KAZDA 2016). Na jedné straně líčí nejnovější poznatky oživotě stromů a o jejich schopnosti učit se a reagovat na klimatické změny. Zároveň neopomíjí ani omezenost některých ekonomických a politických subjektů, které mnohdy stromy vysazují jen kvůli těžbě dřeva či vytváření pozitivního mediálního obrazu, a přírodu tím vykořisťují. Jenže intenzivně obhospodařované smrkové plantáže přehřátí planety určitě nezabrání.
Kód titulu: 9788076700505
Autor: Wohlleben, Peter
Nakladatel: Nakladatelství Kazda
Jazyk: čeština
EAN: 9788076700505
Rok vydání: 2021
Počet stran: 252
skrýt