Büchler, Pavel, Haloun, Karel - O umění, zjednodušeně řečeno

O umění, zjednodušeně řečeno
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788087705827
Cena eshop:
360 Kč
( Cena MOC: 400,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Büchler, Pavel, Haloun, Karel - O umění, zjednodušeně řečeno

„Připadá mi zvláštní, co se s naším textem pozvolna děje. Čím dál víc se mi totiž jeví, že se pozvolna emancipoval a začíná stát sám o sobě jako cosi, co nemám potřebu pojmenovat,“ píše Karel Haloun v jednom z dopisů Pavlu Büchlerovi.
Původním Halounovým záměrem bylo shromáždit v korespondenci materiál pro přehledovou publikaci o Büchlerově tvorbě, která v české literatuře dosud chybí. Výměna názorů mezi dlouholetými přáteli a výtvarníky téže generace se však rozvinula do šíře – od současného umění, designu a populární kultury přes Karla Marxe, Andy Warhola nebo Franze Kafku až po otázky estetického hodnocení, funkce kritiky a mnohé jiné – a zavede čtenáře mnoha oklikami do míst, kam Pavel Büchler opakovaně a neplánovaně dochází ve své vlastní umělecké praxi.
„Řídím se pravidlem, že věc je hotová v momentu, kdy jí sám přestanu rozumět a kdy se jí jaksi podaří uniknout z dosahu mých původních intencí. A pokud mě překvapí něčím, co bych od ní nebyl nikdy čekal a co nemohu nijak ospravedlnit, tím lépe a tím spíše si jsem jist, že ji mohu pustit do světa.“
Kód titulu: 9788087705827
Autor: Büchler, Pavel, Haloun, Karel
Nakladatel: RUBATO
Jazyk: čeština
EAN: 9788087705827
Rok vydání: 2021
Počet stran: 176
skrýt