Obrázkové karty orientace v čase a prostoru – sada hodiny

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788088290575
Cena eshop:
134 Kč
( Cena MOC: 149,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Obrázkové karty orientace v čase a prostoru – sada hodiny

Tato sada karet navazuje na již dříve vydané pomůcky a zaměřuje se na situace, ve kterých se objevuje reálný čas, znázorněný jednou na ručičkových a podruhé na digitálních hodinách. Právě „čtení“ různě uvedených časových údajů – díky stále více postupující digitalizaci – dnešním dětem činí potíže. Přitom znalost klasického znázornění času je stále potřebná pro fungování v každodenním životě a má přesah i do dalších oblastí.
Karty tvoří šestnáct dvojic, přičemž na výjevech z běžných životních situací ukazují, že vyjádření času může být rozdílné. Obrázky mohou zároveň sloužit k vyprávění či domýšlení nastíněného příběhu.
Celkově mají všechny tři sady za cíl pomoci dětem orientovat se lépe ve vnímání času a prostoru. Děti ve věku 5–7 let si utvářejí a upevňují představu pojmů jako ráno, v poledne, večer, na jaře, v létě, na podzim, v zimě apod. Základní sada poslouží k osvojení pojmů, které s orientací v čase a prostoru souvisí (názvy měsíců, roční období, části dne atd.). Na základní sadu navazuje sada s aktivitami, které pomohou také pochopit příběhy v chronologické návaznosti tak, jak se za sebou udály.
Kód titulu: 9788088290575
Nakladatel: Pasparta
Jazyk: čeština
EAN: 9788088290575
Rok vydání: 2020
skrýt