Nekolová, Jana - Oční infekce

Oční infekce
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074925146
Cena eshop:
711 Kč
( Cena MOC: 790,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Nekolová, Jana - Oční infekce

Monografie Oční infekce přináší komplexní přehled problematiky očních infekcí a věnuje se jak příčinným patogenům a diagnostice, tak i léčbě.
Všeobecná část poskytuje rychlý přehled o diagnostických metodách, preventivních opatřeních a terapeutických možnostech. Pro ucelený pohled nechybí ani části věnované imunologii, mikrobiologii a farmakologii.
Speciální část - Infekce tkání oka - pak podrobně popisuje infekce podle jednotlivých periokulárních a očních oddílů. Tato část je rozdělena na periokulární infekce a infekce orbity a slzných cest, infekce spojivky, rohovky, skléry a episkléry, přední a zadní uvey a zrakového nervu. Poslední kapitola se věnuje endoftalmitidě, tedy hluboké infekci celého oka. U každé kapitoly najdeme detailní popis oční patologie, klinické projevy, možnosti stanovení diagnózy, terapii a eventuálně prognózu a prevenci přímo pro danou jednotku.
Kniha je koncipována tak, aby ji bylo možno využívat při každodenní práci na ambulanci i v nemocnicích, poslouží však i dalším lékařům zainteresovaných oborů.
Kód titulu: 9788074925146
Autor: Nekolová, Jana
Nakladatel: Galén
Jazyk: čeština
EAN: 9788074925146
Rok vydání: 2021
Počet stran: 278
skrýt