Skalická, Anna, Zelený, Václav - Okrasné keře a jejich použití

Okrasné keře a jejich použití
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074421150
Cena eshop:
449 Kč
( Cena MOC: 499,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Skalická, Anna, Zelený, Václav - Okrasné keře a jejich použití

Okrasné keře vybrali známí botanici záměrně, protože zájem o pěstování okrasných keřů se neustále zvyšuje s rostoucím počtem nejen užitkových zahrádek, ale i rodinných domků. Je prokázané, že vhodným osázením keři lze dosáhnout na malém prostoru nejen určité intimity prostředí, ale i omezení růstu plevelů a změny mikroklimatu vhodného pro ptactvo i drobné zvířectvo. V kombinaci se zahradním nábytkem, altány, pergolami i malými vodními nádržemi si tak člověk může udělat hezkou oázu klidu, prospívající jeho zdraví, nehledě na užitkové vlastnosti medonosných keřů pro hmyz či některých plodů obsahujících vitaminy.

Při výběru druhů byly přednostně zařazeny ty opadavé a stálezelené keře, polokeře a liány, které odpovídají klimatu u nás ve střední Evropě. Kniha obsahuje hlavně ty druhy, jejichž požadavky zvládne i začátečník, jehličnaté dřeviny nejsou uvedeny. Dále jsou zde zmíněny důležité faktory pro pěstování, jako jsou – výběr stanoviště, půdy, výsadby (druh a doba), ochrana kořenů před zimou, úprava přesazovaných keřů a možnosti jejich rozmnožování (dělení, hřížení, řízkování).

Každý hlavní druh popsaný v knize je barevně zobrazen ilustrátorkou Mgr. Annou Skoumalovou, někdy je připojen i významný detail rostliny či příbuzný druh, poddruh atd.
Kód titulu: 9788074421150
Autor: Skalická, Anna, Zelený, Václav
Nakladatel: Aventinum
Tvůrci: Ilustrátor: Anna Skoumalová
Jazyk: čeština
EAN: 9788074421150
Rok vydání: 2019
Počet stran: 328
skrýt