Čermáková, Barbora, Devátá, Markéta, Tučková, Michaela, Tůma, Oldřich, Weber, David - Pamětní místa na komunistický režim v České republice

Pamětní místa na komunistický režim v České republice
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788072852482
Cena eshop:
882 Kč
( Cena MOC: 980,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Čermáková, Barbora, Devátá, Markéta, Tučková, Michaela, Tůma, Oldřich, Weber, David - Pamětní místa na komunistický režim v České republice

Obsáhlá kniha dokumentuje a interpretuje vznik, podobu a význam pamětních míst na dobu komunistického režimu. V regionálním uspořádání přináší přehled pamětních míst, jakými jsou sochy, pomníky, pamětní desky a další artefakty instalované ve veřejném prostoru v průběhu třiceti let od pádu režimu. Pomáhají pochopit, jak probíhal a probíhá proces vytváření kolektivní paměti na období 1948–1989.

Každému z více než osmi set pamětních míst je věnována samostatná mikrostudie, obrazová dokumentace a přehled literatury. K orientaci v knize mohou čtenáři využít grafického členění a rejstříků. Tématu pamětních míst a některým významným fenoménům se věnuje také úvodní studie.
Pamětní místa na komunistický režim v České republice reflektují obraz doby komunismu v kolektivní paměti. Jsou každodenní a veřejně sdílenou připomínkou a zároveň vytvářejí obraz této doby pro současné a budoucí generace.
Kód titulu: 9788072852482
Autor: Čermáková, Barbora, Devátá, Markéta, Tučková, Michaela, Tůma, Oldřich, Weber, David
Nakladatel: Ústav pro soudobé dějiny AV ČR
Jazyk: čeština
EAN: 9788072852482
Rok vydání: 2021
Počet stran: 1320
skrýt