Doyle, Arthur Conan - Pes rodu Baskervillů

Pes rodu Baskervillů
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788073357498
Cena eshop:
259 Kč
( Cena MOC: 288,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Doyle, Arthur Conan - Pes rodu Baskervillů

Vzdáváme hold A. C. Doyleovi vydáním čtyřdílné série jeho známých i poprvé přeložených próz. Po třech svazcích neholmesovských povídek (Tajemství a záhady a Dobrodružství na moři i na souši, Tajnosti z ordinací a laboratoří) nyní vychází čtvrtý, závěrečný díl. Ten věnujeme nejslavnějšímu detektivovi všech dob Sherlocku Holmesovi.
Pes rodu Baskervilllů, bezkonkurenčně nejznámější dílo A. C. Doylea, vyšel na pokračování v časopise Strand v letech 1901–1902. Tou dobou už autor z duše nenáviděl svou literární postavu, jež zastínila vše, co jiného v životě vytvořil. Byl spisovatelem velmi plodným: napsal více než tři sta beletristických děl (v tom 24 romány) a více než 1200 dalších prozaických prací, mimo jiné monumentální šestisvazkové dějiny 1. světové války. Přesto se při zmínce o tomto spisovateli každému ihned vybaví excentrický detektiv z Baker Street! Doyle to sice cítil jako křivdu, avšak jeho příběhy o Holmesovi, tyto pohádky pro dospělé, se těší značné oblibě i dnes. Nejenže v nich dobro vítězí nad zlem a pevná morálka nad zkažeností – jejich kouzlo spočívá i v romantickém koloritu místa a doby, v nichž se odehrávají.
Slavný román o psu z dartmoorských blat vychází v novém překladu a s novým českým názvem.
Nechme se znovu okouzlit fantazií a vypravěčským mistrovstvím sira Arthura Conana Doylea, jehož touha po poznání a po lepším světě oslovuje nové a nové generace čtenářů.
Kód titulu: 9788073357498
Autor: Doyle, Arthur Conan
Nakladatel: Leda
Tvůrci: Ilustrátor: René Senko
Jazyk: čeština
EAN: 9788073357498
Rok vydání: 2021
Počet stran: 256
skrýt