Koukalová, Martina, Kudyn, Milan, Novotná, Eva - Plánování Prahy

Plánování Prahy
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788088377405
Cena eshop:
261 Kč
( Cena MOC: 290,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Koukalová, Martina, Kudyn, Milan, Novotná, Eva - Plánování Prahy

Během druhé poloviny 20. století prošla Praha nejradikálnější urbanistickou proměnou ve své mnohasetleté historii. Získala tak současnou podobu, která se všemi klady i zápory denně ovlivňuje život každého Pražana. Dokážeme však říci, jak v hlavním městě probíhalo územní plánování? Kdo stál za výstavbou rozsáhlých panelových sídlišť, rozhodoval o jejich rozmístění či řešil problémy s rostoucí dopravou?
Kniha sestavená třemi historiky architektury a urbanismu – Martinou Koukalovou, Milanem Kudynem a Evou Novotnou – pomáhá čtenáři zorientovat se ve složitém systému dobových plánovacích a stavebních organizací. Prostřednictvím bohaté obrazové přílohy rovněž přibližuje průběh prací od náčrtu územního plánu až po jeho realizaci.
Především však v širším kontextu představuje dějiny Útvaru hlavního architekta – organizace, která sehrála v novodobém pražském urbanismu zásadní roli a jež má dnes svého pokračovatele v Institutu plánování a rozvoje (IPR). Kniha podrobně shrnuje práci této významné organizace. Potřebné a často překvapivé informace v ní však najdou nejen odborníci, ale i zájemci o novodobé dějiny hlavního města.
Kód titulu: 9788088377405
Autor: Koukalová, Martina, Kudyn, Milan, Novotná, Eva
Nakladatel: Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy
Jazyk: čeština, angličtina
EAN: 9788088377405
Rok vydání: 2021
Počet stran: 160
skrýt