Janák, Dušan, kol. - Počátky sociologie ve střední Evropě

Počátky sociologie ve střední Evropě
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074191763
Cena eshop:
338 Kč
( Cena MOC: 375,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Janák, Dušan, kol. - Počátky sociologie ve střední Evropě

Kniha pojednává o počátcích sociologie ve vybraných středoevropských zemích, konkrétně v Polsku, českých zemích, na Slovensku a v Maďarsku.

Toto pojetí je objasněno v úvodní kapitole věnované problematice vymezení střední Evropy a středoevropské sociologie obecně. Každé z uvedených zemí je poté věnována jedna kapitola zkoumající a popisující obdobné problémové okruhy. Kniha jako celek tudíž mj. umožňuje paralelní srovnání počátků sociologických studií v uceleném geopolitickém rámci užší střední Evropy.
Prvním okruhem je stručné shrnutí sociálního a politického vývoje v době formování sociologie jako vědní disciplíny s přihlédnutím k jejich vlivu na rozvoj vědy obecně i na sociální vědy speciálně. Další čtyři tematické okruhy se vztahují k institucionálnímu zázemí etablující se vědní disciplíny, zvláštní pozornost je věnována oborovým časopisům, učeným společnostem, vysokoškolské výuce a výzkumným institucím. Zaměření na klíčové postavy oboru umožnilo živé, problémové a dynamické postižení vývoje sociologie a proměn jejího diskursu ve zkoumaných zemích.

V závěru autoři sumarizují hlavní zjištění jednotlivých kapitol ve srovnávací perspektivě a sledují je ve vztahu k sociologii světové.
Kód titulu: 9788074191763
Autor: Janák, Dušan, kol.
Nakladatel: SLON
Jazyk: čeština
EAN: 9788074191763
Rok vydání: 2015
Počet stran: 279
skrýt