Zelenka, Jaromír - Podzim se neptá

Podzim se neptá
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788087811511
Cena eshop:
162 Kč
( Cena MOC: 180,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Zelenka, Jaromír - Podzim se neptá

Výbor z díla Jaromíra Zelenky Podzim se neptá vznikl u příležitosti jeho 75. narozenin. Básník, úzce spojený s nakladatelstvími Triáda, Paseka a časopisy Souvislosti, Revolver Revue, patří mezi křesťansky orientované autory a navazuje na Otokara Březinu, Jakuba Demla, Františka Halase či Jana Zahradníčka.
Zelenkova tvorba, jejímž hlavním tématem je svár tělesnosti (tělo uvězněné v bolesti) a hlubokého pokorného prožívání katolické víry, se rozpíná od cyklu Osm dní v Hrabyni s expresionistickými rysy přes abstraktní hutnou symboliku básní výboru Přepadání k devótním cestám po Českomoravské vrchovině (cyklus Roztočená věž budišovská) a po vesnicích v okolí pražských Horních Měcholup (sbírka Objetiny) až po oproštěný františkánský cyklus Kostelík. Z důvodu nenarušovat stavbu cyklů jsme nevolili průřez autorovým dílem.
Výbor Podzim se neptá zahajuje oddíl básní z ineditní sbírky Spoutání a několika básní do sbírek nezařazených. Následuje celý cyklus Roztočená věž budišovská a oddíl básní z výboru Přepadání. Knihu, kterou uzavírá oddíl básní ze sbírky Objetiny, bohatě ilustrují fotografie Karla Pavlíčka
Kód titulu: 9788087811511
Autor: Zelenka, Jaromír
Nakladatel: Literární salon
Jazyk: čeština
EAN: 9788087811511
Rok vydání: 2021
Počet stran: 108
skrýt