Říhovská, Markéta - Pohádka o Otesánkovi

Pohádka o Otesánkovi
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788088163565
Cena eshop:
243 Kč
( Cena MOC: 270,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Říhovská, Markéta - Pohádka o Otesánkovi

Příběh o chlapci vytesaném z pařízku, o Otesánkovi, který je stále hladový, a čím víc toho jí, tím větší má hlad, až nakonec dopadne špatně, je v knize doprovázen velkými ilustracemi, ale také obrázky (tzv. piktogramy), které odrážejí podobu věty, a pomáhají tak pochopit a vnímat větnou stavbu, napomáhají v mluvení i čtení a podporují čtenářské i předčtenářské dovednosti. Každý slovní druh je označen jinou barvou, což usnadňuje orientaci ve větě a přirozeně dětem zpřehledňuje strukturu české věty včetně aktuálního větného členění. A ovšem pomáhá také v porozumění větám a jejich správnému tvoření.

Protože příběh pohádky je založen na opakování, umožňuje dětem rychlou orientaci v textu a dopřává jim možnost stavět, číst a rozumět celému příběhu s malým množstvím slov. Děti si tak mohou pohádku přečíst samy nebo díky obrázkům pomáhat ve čtení dospělému. Mohou ji také zpětně snadno interpretovat.

Kniha je určena pro děti, jež milují příběhy a rády si čtou. Díky obrázkům lze knihu nabídnout už dvouletým dětem. Předložit ji právě proto ale lze také dětem s poruchou autistického spektra, dětem s dysfázií, dětem, jejichž mateřský jazyk není čeština, či dětem s jiným znevýhodněním, které komplikuje vnímat pohádky a příběhy „klasickým“ způsobem.
Kód titulu: 9788088163565
Autor: Říhovská, Markéta
Nakladatel: Pasparta
Tvůrci: Ilustrátor: Hana Zobačová
Jazyk: čeština
EAN: 9788088163565
Rok vydání: 2017
Počet stran: 48
skrýt