Kačer, Petr, kol. - Poinfarktová ruptura volné stěny levé komory srdeční

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788073456467
Cena eshop:
536 Kč
( Cena MOC: 595,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Kačer, Petr, kol. - Poinfarktová ruptura volné stěny levé komory srdeční

Ruptura volné stěny levé komory je obávanou a katastrofickou komplikaceí akutního infarktu myokardu zatíženou vysokou mortalitou. Ta se ještě donedávna blížila 100 % a šance na přežití byla mizivá. Dynamický rozvoj kardiochirurgie a diagnostických metod v posledních dekádách však prognózu této dříve fatální diagnózy začal měnit: ruptura nevzniká náhle, její vývoj vyžaduje určitý čas, ve kterém je možné nemocného zachránit. Pokud kardiolog u nemocného na možnost vzniku ruptury myslí a cíleně sleduje klinické, echokardiografické a jiné prediktory naznačující možný vznik a rozvoj ruptury, dává pacientovi šanci na život zachraňující kardiochirurgický zákrok.
Kniha obsahuje velké množství jedinečného fotografického materiálu demonstrujícího chirurgické techniky i intraoperační a echokardiografické nálezy. Instruktivní kazuistiky ukazují, že včasné stanovení diagnózy a kardiochirurgická operace může nemocnému zachránit život a vrátit jej k plnohodnotnému životu, jako je to dnes běžné u většiny nemocných po infarktu.
Kniha je určena především kardiologům, kardiochirurgům, anesteziologům a intenzivistům. Věříme, že se stane užitečným nástrojem pro všechny, kdo pečují o pacienty po infarktu. Jedním z jejích cílů je změnit vnímání poinfarktové ruptury mezi lékaři a zásadně zvýšit počet těch pacientů, které se podaří zachránit.
Kód titulu: 9788073456467
Autor: Kačer, Petr, kol.
Nakladatel: Maxdorf
Jazyk: čeština
EAN: 9788073456467
Rok vydání: 2021
Počet stran: 232
skrýt