Slavíček , Jiří - Policejní zápisník c.k. komisaře Pobudy

Policejní zápisník c.k. komisaře Pobudy
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090684010
Cena eshop:
269 Kč
( Cena MOC: 299,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Slavíček , Jiří - Policejní zápisník c.k. komisaře Pobudy

František Xavér Pobuda, policejní komisař sedmého pražského obvodu Holešovice-Bubny bdí nad pořádkem a klidem ve své čtvrti. Se svým policejním komisariátem, ve kterém má spolehlivého a důsledného koncipienta Jana Nebeského a mladého, vynalézavého policejního praktikanta dr. Rybičku, řeší kriminální případy v neklidném roce 1897. Velké důležitosti nabyly v této době tři případy, kterých se c. a k. policejní komisař Pobuda zhostil s úspěchem:
Hadrář - případ neznámého z Manin, který nás zavede jak do odlehlých koutů sedmé pražské čtvrti Prahy – Manin, tak i do čtvrti Petrské. Tam byl společným mottem loupežné vraždy nejen zisk, ale také chybně vyložený spiristitický kánon.
Případ Ašantské nevěsty se odehrál na pražském ostrově Štvanice. Jsou zde pro Pražany pořádány nejen různé oblíbené kratochvíle, ale také ukázky života domorodého kmene z černé Afriky. Komisař řeší spojitost mezi zavražděnou a komunitou Ašantů.
Případ v lázních Kysibel – dostáváme se v němdo lázních Kyselka u Karlových Varů kam komisaře Pobudu posílá sám pražský policejní ředitel Franc von Stejskal, aby zjistil okolnosti úmrtí poslance českého sněmu. Komisař na tomto zněmčeném pohraničním území provádí šetření a to i přes úklady které mu německá strana strojí. Nakonec komisař přijde na to, že šlo o politickou objednávku a smrt českého poslance nebyla náhodná.
Kód titulu: 9788090684010
Autor: Slavíček , Jiří
Nakladatel: Isla nakladatelství
Jazyk: čeština
EAN: 9788090684010
Rok vydání: 2017
Počet stran: 288
skrýt