Madaj, Karol, Navara, Luděk, Rendek, Peter, Winkelmannová, Neela - Přes železnou oponu

Přes železnou oponu
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
8594187070021
Cena eshop:
440 Kč
( Cena MOC: 489,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Madaj, Karol, Navara, Luděk, Rendek, Peter, Winkelmannová, Neela - Přes železnou oponu

Od konce druhé světové války do roku 1991 byla Evropa násilně rozdělena na Východ a Západ. Na Východě panovaly totalitní komunistické diktatury, charakterizované porušováním všech základních lidských práv, zatímco na Západě vznikly vyspělé demokratické státy založené na principech svobodné politické soutěže, dodržování lidských práv a zásad právního státu. Komunistické státy vztyčily na svých vnějších hranicích se svobodným světem „železnou oponu“ – těžce střeženou bariéru táhnoucí se od Barentsova k Černému moři. Za ní držely své občany v izolaci, nesvobodě a útlaku. Cestování do svobodného, demokratického světa bylo možné jen se souhlasem tajné policie.

Během studené války se proto milióny občanů komunistického bloku rozhodly utéci přes železnou oponu nelegálně, a to nejrůznějšími způsoby - po souši, po vodě či vzduchem.

Ve vzdělávací stolní deskové hře „Přes železnou oponu“ na sebe hráči berou roli převaděčů, kteří pomáhají 30 uprchlíkům z 15 zemí Východní Evropy dostat se osmi různými způsoby na Západ. Hra je inspirována skutečnými postavami. Uprchlíci mají své stručné životní příběhy, které hráčům umožní pochopit realitu života v komunismu a jejich motivaci k útěku, kterou lze odvodit z porušování lidských práv. Manuál ke hře obsahuje devět skutečných příběhů - osm zdařených útěků a jeden příběh pozoruhodného převaděče.

Spoluautorem hry je Karol Madaj, vyznamenaný autor nejúspěšnější polské stolní deskové hry roku 2012 s názvem „Kolejka“ (fronta).

Hra, která je překladem z anglického originálu „Across the Iron Curtain“ a v češtině vychází díky laskavé podpoře nadace BLÍŽKSOBĚ, je vhodným dárkem do rodiny, ale hodí se také výborně na podporu školní výuky dějepisu.
Kód titulu: 8594187070021
Autor: Madaj, Karol, Navara, Luděk, Rendek, Peter, Winkelmannová, Neela
Nakladatel: Platforma evropské paměti a svědomí
Jazyk: čeština
EAN: 8594187070021
Rok vydání: 2017
skrýt