Jonesová, Lesley-Ann - Proč zahynul John Lennon?

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788073356644
Cena eshop:
403 Kč
( Cena MOC: 448,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Jonesová, Lesley-Ann - Proč zahynul John Lennon?

Sugestivně napsaný životopis rozplétá záhadu, kterou představovala Lennonova osobnost, a přináší jeho úplný portrét – komplexní informace o jeho životě, láskách, hudbě, o jeho předčasné smrti a také o odkazu, který nám zanechal. Autorka pozorně sleduje, jaké životní zážitky Lennona formovaly, a které jeho osobnostní rysy vedly k tomu, že před svou násilnou smrtí žil v newyorském exilu. Jenže co když „skutečný“ John Lennon zemřel už dlouho předtím? Kdo nebo co Johna Lennona vlastně zabilo? Čtyři kulky, jež 8. prosince 1980 vnikly do jeho těla ze zbraně atentátníka Marka Chapmana, dílo zkázy možná pouze dokonaly.
Autorka vykresluje Lennona jako mimořádně nadaného, přemýšlivého a citlivého umělce, jako komplikovanou i chybující osobnost, jež doplácela na tlak svého talentu a slávy, ale také jako ztrápeného syna, manžela a otce. Čtenářům se nabízí citlivý, upřímný a odvážný portrét jedné z nejtrvalejších světových legend, ale také intimní pohled na ženy i muže v jeho životě. Kniha obsahuje řadu nově objevených informací a také údaje z autorčiných rozhovorů s lidmi, kteří znali Lennona nejlépe.
K NEDOŽITÝM 80. NAROZENINÁM JOHNA LENNONA A KE 40. VÝROČÍ JEHO SMRTI V ŘÍJNU A PROSINCI 2020

"Proč zahynul John Lennon? je nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl o Johnu Lennonovi – úžasném a kontroverzním chlapíkovi, o Beatles a o celé té pohádkové době. Jde o mistrovské dílo žánru rockové biografie. Pokud si myslíte, že o Johnovi, Yoko a Beatles už víte všechno, rychle zjistíte, že to tak není. Kniha je skvělá pro každého, kdo zažil Lennonovu dobu, anebo si o ní chce udělat pravdivou představu."
- STUART WHITE
Kód titulu: 9788073356644
Autor: Jonesová, Lesley-Ann
Nakladatel: Leda
Jazyk: čeština
EAN: 9788073356644
Rok vydání: 2020
Počet stran: 520
skrýt