Epple, Franziska, Schellong, Julie, Weidner, Kerstin - Psychotraumatologie

Psychotraumatologie
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788075539502
Cena eshop:
1.079 Kč
( Cena MOC: 1.199,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Epple, Franziska, Schellong, Julie, Weidner, Kerstin - Psychotraumatologie

Přibližně polovina lidí zažije událost, která má potenciál způsobit trauma. Taková zkušenost může mít rozsáhlé dopady na duševní a tělesné zdraví. Časné rozpoznání symptomů traumatu a zahájení cílených intervencí a terapie zvyšují pravděpodobnost vyléčení, předcházejí chronifikaci obtíží a zlepšují kvalitu života.

Kniha shrnuje základní poznatky o traumatu a o poruchách vznikajících v důsledku traumatické události – akutní stresové reakci, posttraumatické stresové poruše, prolongovaném truchlení, poruše přizpůsobení, depresi aj. Pozornost je věnována rozmanitým formám péče a psychoterapeutických přístupů i různým medicínským prostředím, v nichž se lékaři s touto problematikou setkávají. Opomenuty nejsou ani interkulturní rozdíly či různé sociální kontexty a potřeba jejich zohlednění při práci s pacienty. Autoři upozorňují i na náročnost a úskalí psychoterapie, seznamují čtenáře s diagnostickými nástroji.

Text je určen jak lidem, kteří se začínají tématem hlouběji zabývat, tak odborníkům v oblasti psychotraumatologie, kteří v něm mohou nacházet inspiraci pro interdisciplinární spolupráci.
Kód titulu: 9788075539502
Autor: Epple, Franziska, Schellong, Julie, Weidner, Kerstin
Nakladatel: Triton
Jazyk: čeština
EAN: 9788075539502
Rok vydání: 2021
Počet stran: 430
skrýt