Ackerman, Jennifer - Ptačí způsoby

Ptačí způsoby
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788076700451
Cena eshop:
358 Kč
( Cena MOC: 398,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Ackerman, Jennifer - Ptačí způsoby

Nová kniha od autorky bestselleru Genialita ptáků přináší zásadní vhled do způsobu ptačí existence i do posledních vědeckých výzkumů a významně posouvá naše pochopení toho, jak ptáci žijí a jak přemýšlejí.
Tato kniha pojednává o překvapivých a někdy znepokojivých projevech chování, které jsou u ptáků na den-ním pořádku, o činnostech, které výrazně a někdy škodolibě vyvracejí naše obvyklé představy o tom, co je u ptáků „normální“ a čeho jsme si mysleli, že jsou schopni.

Jennifer Ackermanová na základě aktuálních vědeckých poznatků převrací tradiční pohled na způsob, jak ptáci žijí, jak spolu komunikují, získávají potravu, páří se, vychovávají mláďata a přežívají. Odhaluje jejich pozoruhodnou inteligenci i strategie a schopnosti, které jsme kdysi připisovali výhradně lidem: klamání, manipulaci, podvádění, únosy, zabíjení potomků, ale také důmyslnou mezidruhovou komunikaci, spolupráci, součinnost, altruismus, kulturu a hru. Některé z těchto mimořádných způsobů chování jsou tak zapeklité, že posunují hranice samotné „ptákovitosti“ – tedy ptačí podstaty.
Kód titulu: 9788076700451
Autor: Ackerman, Jennifer
Nakladatel: Nakladatelství Kazda
Jazyk: čeština
EAN: 9788076700451
Rok vydání: 2021
Počet stran: 379
skrýt