Koudelka, Petr, Sharma, Gabriela Kumar - Růže k snídani

Růže k snídani
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090791206
Cena eshop:
171 Kč
( Cena MOC: 190,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Koudelka, Petr, Sharma, Gabriela Kumar - Růže k snídani

Kniha Růže k snídani (Fotorenesance, 2021) je reflexí nedávné cesty po Indii. Fotografie a vyprávění Gabriely Kumar Sharma protkané poezií Petra Koudelky líčí obraz putování po daleké zemi, ale i do vlastního nitra.
V Indii se setkávají dva příběhy. V esejisticky laděném povídání se řeší zásadní problém: má žena, která tu vystupuje ve třetí osobě, začít nový život ve vzdálené zemi, nebo pokračovat v zaběhaných kolejích doma v Praze či v New Yorku? Jak se rozhodne? K odpovědi, která padne až v poslední větě, se čtenář dostane i prostřednictvím autorčiných fotografií. Provázejí nás od kaváren a rezidenčních čtvrtí Dillí do končin Himálaje, moderním Čandígarhem, posvátnými hinduistickými obřady v Sunder Nagar až po jabloňové sady Shimly.
Druhý příběh vedený ve verších podává stejný problém rozhodování a osudového směřování člověka, tentokrát v existenciální rovině. Protínání dnů a roků se mění na křižovatku života a smrti. Duchovní inspirace Indií má oporu v desítkách navštívených míst: mešita Jama Masjid, Tádž Mahál, bitevní pole Kurukšétry, pohřební gháty Haridváru či vody Gangy.
Jestli se někomu podaří spojit obě linie knížky do jednoho čtenářského zážitku, může se těšit z pocitu, že sám Indii právě navštívil.
Kód titulu: 9788090791206
Autor: Koudelka, Petr, Sharma, Gabriela Kumar
Nakladatel: Koutský Karel
Jazyk: čeština
EAN: 9788090791206
Rok vydání: 2021
Počet stran: 107
skrýt