Jirátová, Kristýna - Samota uprostřed davu

Samota uprostřed davu
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788088256175
Cena eshop:
1.251 Kč
( Cena MOC: 1.390,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Jirátová, Kristýna - Samota uprostřed davu

Kniha Samota uprostřed davu. Charles Baudelaire a české umění vychází k básníkovu dvoustému výročí narození. V širokém záběru se věnuje se propojení Baudelairaa a jeho díla s českým uměním 20. a 21. století na pozadí důležitých baudelairovských témat (osamocení, dandismus, krása v ošklivosti, umělé ráje, téma ženy).
Baudelaire – zakladatelská osobnost moderny – zapůsobil na mnoho svých současníků z řad výtvarníků i literátů, nicméně jeho iniciační odkaz působí na mnoho umělců i dnes. Období prokletých básníků a dekadence tak zůstává nadále aktuální. Na vybraných příkladech současných umělců a v jejich konkrétních dílech se promítají témata strachu, smrti, osamocení, zla, úzkosti, pomíjivosti.
Kniha je bohatá i na reprodukce děl českých a zahraničních umělců ovlivněných Květy zla zejména za symbolismu, zahrnuje fotografie Charlese Baudelaira, obálky knih a ilustrační cykly.
Přestože stěžejní součástí knihy je umění výtvarné, velký důraz je kladen i na kontext historický, literární a filosofický. Samozřejmostí je rejstřík a rozsáhlé anglické resumé.

Texty: Kristýna Jirátová, Otto M. Urban, Jiří Pelán, Milena Slavická, Miloslav Topinka, Martin Jiroušek, Marek Škubal.
Kód titulu: 9788088256175
Autor: Jirátová, Kristýna
Nakladatel: Arbor vitae societas
Jazyk: čeština
EAN: 9788088256175
Rok vydání: 2022
Počet stran: 296
skrýt