Sbohem a řetěz

Sbohem a řetěz
Dostupnost
skladem
Kód titulu
8595026685321
Cena eshop:
269 Kč
( Cena MOC: 299,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Sbohem a řetěz

Z iniciativy dlouholetého manažera Psích vojáků Romka Hanzlíka se uskutečnily celkem tři koncerty s názvem Sbohem a řetěz. První v den pohřbu Filipa Topola v roce 2013, druhý o rok později, na první výročí Filipovo smrti a téhož roku v rámci Festivalu nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov. Na posledních dvou zmíněných si vystupující skupiny, kromě svého repertoáru, připravily jednu skladbu od Psích vojáků.
Je pozoruhodné, že ač se umělci předem nedomluvili, kdo jakou píseň vybere, ani v jednom případě nedošlo k duplicitě skladeb. A tak například Echt! zahrál Černý sedlo jako kytarovku - jakoby tušil, že je to píseň vymyšlená Topolem na kytaru zn, Iris, kterou mu v 80. letech koupili jeho spoluhráči v OD Kotva; Garage vtiskla svůj typický rocknrollový sound písni I´am lucky, zatímco v jednom z nejzdařilejších tracků Pavel Zajíček za doprovodu Krch-off bandu skvěle ztvárnil Hospodu.
Došlo i na méně známé písně (např. Žiju od Už jsme doma), nebo předělávku Jean-Paul Belmondo jako parafráze písně Marylin Monroe od Zubů nehtů. Nezůstalo však jen u generace, ke které Psí vojáci patřili.
Odkaz inspiruje i umělce o generaci mladší (Květy, Stinka). A podobně je tomu s hudebními fanoušky. Na jedné straně ti, co s hudbou Psích vojáků vyrostli, vedle nich o generaci mladší publikum. CD Sbohem a řetěz je koláží nahrávek z Lucerna Music Baru (19. 6. 2014), Eurotrialogu v Mikulově (22.-23. 8. 2014) a studiových dotáček. CD vychází k nedožitým padesátinám Filipa Topola a také jako pocta obou vydavatelů (Miloš Gruber a Romek Hanzlík), producenta (Miroslav Wanek) a všech zúčastněných kapel tvorbě skupiny Psí vojáci. Jako bonus je přidána dosud nezveřejněná píseň, kde naopak Psí vojáci interpretují skladbu jiného autora (Karel Kryl – Bratříčku, zavírej vrátka).
01 Žiletky - Josef Klíč 
02 Volá mi známá - Květy 
03 I´m Lucky - Garage 
04 Píseň hořícího holuba - Sbor břežanských kastrátů 
05 Nebe je zatažený - Houpací koně 
06 Marilyn Monroe / J.P.Belmondo - Zuby Nehty
07 Kilián Nedory - Andrej Polanský wtf Emül Langman 
08 Žiju - Už jsme doma 
09 Chce se mi spát - The Plastic People Of The Univer
10 Stinka - Stinka 
11 Černý sedlo - Echt! 
12 Hospoda - J.H.Krchovský a Krch-off + Pavel Zajíček 
13 Bratříčku, zavírej vrátka - Psí vojáci 
Kód titulu: 8595026685321
Nakladatel: Indies
Jazyk: čeština
EAN: 8595026685321
Rok vydání: 2017
skrýt