Haškovcová, Helena, Kučerová, Helena - Sebevraždy

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074924859
Cena eshop:
270 Kč
( Cena MOC: 300,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Haškovcová, Helena, Kučerová, Helena - Sebevraždy

Kniha dvou zkušených autorek se věnuje široké škále otázek spojených se sebevražednými aktivitami.

V úvodní kapitole Helena Haškovcová mapuje širší souvislosti sebevražedného jednání z hlediska filozofie a zejména upozorňuje na problematiku asistovaných sebevražd jako jedné z forem eutanazie.
Helena Kučerová se ve své části věnuje depresím a různým dalším pohnutkám, které vedou pacienty k úvahám o sebevraždě, nebo i k jejímu provedení. Ze své bohaté praxe vybrala patnáct kazuistik, kdy se u pacientů objevily třeba i pouhé sebevražedné nápady, díky léčbě tito pacienti svoje zlé nápady korigovali, mnohdy se za ně pak i styděli. Součástí knihy jsou i pasáže věnované aktivitám pozitivním, vedoucím ke kreativnímu životu, které slouží rovněž jako prevence nejrůznějších forem depresivního prožívání a pocitů beznaděje. Mimořádně aktuální závěrečná část knihy je věnována problematice života v karanténě a během pandemie a nabízí informace o prevenci a možnostech psychiatrické péče v tak složité situaci.

Kniha je adresována psychiatrům a dalším lékařům, psychologům, zdravotním sestrám i studentům medicíny, dále též pedagogům, právníkům, policistům a všem dalším odborníkům, kteří se mohou se sebevražednými aktivitami setkat.
Kód titulu: 9788074924859
Autor: Haškovcová, Helena, Kučerová, Helena
Nakladatel: Galén
Jazyk: čeština
EAN: 9788074924859
Rok vydání: 2020
Počet stran: 170
skrýt