kolektiv autorů - Sedimenty diagnózy wellness

Sedimenty diagnózy wellness
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788027505302
Cena eshop:
224 Kč
( Cena MOC: 249,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: kolektiv autorů - Sedimenty diagnózy wellness

Bizarní dobrodružství v podzemí běloruských solných dolů proměněných v luxusní sanatorium.

Prepper Oktobrin přijíždí do běloruského Soligorsku, do bývalých dolů na potašovou sůl, které se proměnily v luxusní sanatorium pro léčbu plicních chorob. Jeho cílem je prozkoumat, zda by bylo možné podzemní prostory obývat i po očekávané proměně světa. V rekultivovaném dole totiž vidí ideální úkryt před jakoukoli formou kolapsu.

Ač je sám zdravý, podstupuje v podzemí léčebný pobyt, při němž má získat kontrolu nad svým životním osudem, prozkoumat své vlastní možnosti a učit se přežít nezávisle na vnějších okolnostech.

Postupem času však začíná cítit nejen tíhu stovek metrů horniny nad sebou, ale i mantinely, které mu vymezuje personál sanatoria, moc lékařů a celková deprivace a osamělost.

Prepperovo očekávání kolapsu a prožívání krize se překrývá s různými strategiemi na její možné přečkání. Mnozí z nás se podobnými postupy řídí už dnes ve vztahu k začínající klimatické katastrofě či jiným hrozbám, kterým naše civilizace čelí a zároveň je sama způsobuje. Text kolektivu autorů z Ateliéru intermédií brněnské FaVU uvedlo jako stejnojmennou inscenaci brněnské HaDivadlo v premiéře 5. června 2020.
Kód titulu: 9788027505302
Autor: kolektiv autorů
Nakladatel: Host
Jazyk: čeština
EAN: 9788027505302
Rok vydání: 2021
Počet stran: 192
skrýt