Ezechel, Michal, Hrnčiřík, Václav, Suchánek, Jaroslav, Škorpil, Štěpán - Slavní sportovci Prahy 10

Slavní sportovci Prahy 10
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788088258285
Cena eshop:
134 Kč
( Cena MOC: 149,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Ezechel, Michal, Hrnčiřík, Václav, Suchánek, Jaroslav, Škorpil, Štěpán - Slavní sportovci Prahy 10

Publikace představí čtenářům medailonky 60 osobností sportovců, působících ve sportovních klubech a oddílech ve Vršovicích, Strašnicích, Malešicích, Záběhlicích a Královských Vinohradech, tvořících dnes městskou část Prahy 10. Co jméno, to svébytný příběh jedné historické obce, co jméno, to svébytná sportovní tradice.
Z mnoha osobností vzpomeňme například fotbalisty bratry Bohatovi, z nichž Jaroslav stál u zrodu Atletického a fotbalového klubu Vršovice, pozdější Bohemky. Slavné fotbalisty „Kášu“ Bejbla, Josefa Bicana, legendárního brankáře Slavie Františka Pláničku. Kanoistu, olympijského vítěze LOH v Londýně 1948 Františka Čapka, úspěšní olympioniky předválečných let, držitele světových rekordů ve vrhu koulí Františka Doudu, nebo stříbrného z olympiády v Berlíně zápasníka Jozefa Herdu. Nebo mistryni světa z roku 1938, šermířku Marii Krůbovou-Šedivou. Z posledních slavných mistryni světa, olympijskou vítězku Barboru Špotákovou.
A to autoři Štěpán Škorpil, Michal Ezechel, Václav Hrnčiřík a Jaroslav Suchánek vybírali jen z těch, kteří dosáhli vynikajících výsledků na olympijských hrách, mistrovství světa a Evropy, světových a evropský pohárech.
Ale na Praze 10 nejsou jen sportovní jednoty a oddíly slavných Bohemians a Slávie, neboť zde jsou domovem desítky sportovních klubů a oddílů, nabízejících i pestrou i pestrou škálu sportovišť. Ale o tom snad až v příští publikaci.
Kód titulu: 9788088258285
Autor: Ezechel, Michal, Hrnčiřík, Václav, Suchánek, Jaroslav, Škorpil, Štěpán
Nakladatel: Foibos
Jazyk: čeština
EAN: 9788088258285
Rok vydání: 2021
Počet stran: 104
skrýt