Jahić, Jansa Honzak - Slovenščina ni težka - Slovinština není těžká

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788024647760
Cena eshop:
378 Kč
( Cena MOC: 420,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Jahić, Jansa Honzak - Slovenščina ni težka - Slovinština není těžká

Slovenščina ni težka / Slovinština není těžká je vysokoškolská učebnice slovinštiny pro začátečníky určená českým slovenistům a slavistům.
V úvodní kapitole Základní údaje o jazyce seznamuje kniha studenty s nejdůležitějšími informacemi o vývoji slovinštiny od nejstaršího období až do současnosti. V kapitole Hláskosloví slovinského spisovného jazyka je vysvětlena fonetická povaha spisovných fonémů a jejich variant, a je zde pojednáno o přízvuku (jeho rozlišovacích znacích, umístění, slovech s více přízvuky, příklonkách) – výklad doprovází četná cvičení.
Následujících jedenáct lekcí obsahuje text – většinou rozhovor –, jehož obsah vychází z běžných konverzačních situací. V jednotlivých textech jsou obsaženy mluvnické tvary, které jsou zpracovány v následných výkladech gramatiky a v přehledech tvarů a pravidel. V textech je zároveň postižena slovní zásoba základního fondu současné slovinštiny.
Druhou část lekce vždy tvoří mluvnická a konverzační cvičení, při nichž se od studenta vyžaduje aktivní tvořivý projev – ústní i písemný –, který se tematicky opírá o úvodní texty lekcí i o ukázky z Čítanky. Předkládané texty by měly studenty seznámit s různými funkčními a sociálními styly slovinštiny. Pro snazší orientaci a přehlednost jsou všechna slova a výrazy z textů lekcí a všech kapitol učebnice abecedně uspořádány do souhrnného slovinsko-českého slovníku. Stejnému účelu slouží také malý slovník lingvistických termínů. Slovní zásobu pomáhá rozvíjet i oddíl Jak se to řekne? Zde se slova textů jednotlivých lekcí dostávají do tematických souvislostí.
Kód titulu: 9788024647760
Autor: Jahić, Jansa Honzak
Nakladatel: Karolinum
Jazyk: čeština
EAN: 9788024647760
Rok vydání: 2021
Počet stran: 520
skrýt