Sládek, Karel - Spiritualita lékaře a bioetika

Spiritualita lékaře a bioetika
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788075539663
Cena eshop:
224 Kč
( Cena MOC: 249,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Sládek, Karel - Spiritualita lékaře a bioetika

Kniha Spiritualita lékaře a bioetika není pouhou syntézou již známých bioetických nauk, ale přináší novou metodu v uvažování o osobnosti lékaře a jeho práci. Na českém knižním trhu podobná publikace není. Svým obsahem navazuje na předchozí autorovu publikaci Ekologická spiritualita a etika .
Čtenář se seznámí s filozoficko-teologickými předpoklady vztahů mezi lékařem a pacientem, péčí o duševní a duchovní zdraví lékaře, reflexí nad spirituálním pozadím volby lékařského stavu, zdroji inspirace pro spiritualitu lékaře a významem etiky ctností pro lékaře. Nechybí ani etické otázky a prognózy vývoje lidstva a bioetiky na prahu nových technologií. Neméně zajímavá je úvaha o vztahu spirituality a neurověd a jejich syntéze v tzv. neuroteologii.
Kniha je vhodným studijním materiálem pro studenty na vysokých školách, na lékařských fakultách, na zdravotně-sociálních fakultách, na teologických fakultách, i na středních zdravotnických školách. Knihu uvítají i lékaři, kteří ctí, přijímají a vyznávají křesťanskou víru. Text může působit preventivně vůči syndromu vyhoření lékařů.
Kód titulu: 9788075539663
Autor: Sládek, Karel
Nakladatel: Triton
Jazyk: čeština
EAN: 9788075539663
Rok vydání: 2021
Počet stran: 192
skrýt