Klimešová, Jana - Stala jsem se moderní otrokyní

Stala jsem se moderní otrokyní
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788072298433
Cena eshop:
242 Kč
( Cena MOC: 269,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Klimešová, Jana - Stala jsem se moderní otrokyní

Příběh odvážné ženy, která neváhala postavit se čelem k změněným a v mnoha směrech novým podmínkám doma i ve Spojených státech amerických, kde se kupodivu setkala s moderním otroctvím.
Tato kniha čtivě a pravdivě vypráví příběh obyčejné české ženy, která vždy chtěla žít poctivě a podle pravidel v komunistickém režimu a samozřejmě i po revoluci, ve změněných podmínkách jako podnikatelka.
Když její vzkvétající obchod zlikvidovaly velké obchodní řetězce, rozhodla se zkusit štěstí ve Walmartu v americkém New Orleans jako obyčejná uklízečka. Zajímavý byl její let do USA –poprvé totiž letěla sama, i když anglicky uměla mimo pozdravu jen „yes“ a „how are you“.
Nikdo tomu asi nebude věřit, ale v Americe se cítila jako v moderním otroctví. Avšak dostat se zpět z otrockých podmínek a od nebezpečných českých „vajzrů“ bylo téměř nemožné. Když se jí nakonec útěk podařil, zabloudila a dostala se do divoké americké přírody, kde šlo skutečně o život. Hlavní hrdinku Martu zlé vzpomínky dodnes občas budí z klidného spánku. Proto by na toto období nejraději zapomněla.
Kód titulu: 9788072298433
Autor: Klimešová, Jana
Nakladatel: Petrklíč
Jazyk: čeština
EAN: 9788072298433
Rok vydání: 2021
Počet stran: 196
skrýt