Todorov, Tzvetan - Strach z barbarů

Strach z barbarů
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074321115
Cena eshop:
260 Kč
( Cena MOC: 289,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Todorov, Tzvetan - Strach z barbarů

"Musíme-li bránit demokracii, je nanejvýš potřebné, abychom se nenechali ovládnout strachem a strhnout k násilným reakcím. Minulost nás učí, že léčba může být v takových případech horší než sama nemoc," píše ve svém nejnovějším knižním eseji známý francouzský sémiotik Tzvetan Todorov.
Autorova mimořádně inspirativní úvaha nad obecným problémem sváru kulturního relativismu a racionalistického absolutismu a aktuálními tématy "střetu civilizací" a "války proti terorismu" se nejprve ohlíží do evropské historie ve snaze o definici barbarství, civilizace, kultury a kolektivní identity, aby se posléze pokusila nalézt odpovědi na celou řadu palčivých otázek stojících před moderní západní civilizací.
Jak autor přesvědčivě argumentuje, základním východiskem pro reakci Západu na problémy dnešního světa musí zůstat hodnoty demokracie a lidských práv: snaha o řešení situace vojenskou silou s sebou přináší nejen riziko zneužití této síly, ale i probuzení našich vlastních násilných sklonů, jež se v evropských dějinách již tolikrát ničivě projevily.
Kód titulu: 9788074321115
Autor: Todorov, Tzvetan
Nakladatel: Paseka
Jazyk: čeština
EAN: 9788074321115
Rok vydání: 2011
Počet stran: 240
skrýt